Zamów lawetę:

iPhone White iOS icon07958170819 iPhone White iOS icon 0048791115110

Rejestracja „anglików” w Polsce

ANG.jpg

Auta z kierownicą po prawej stronie są już legalne na polskich drogach.  Od 15 sierpnia 2015 roku można rejestrować „angliki” w Polsce bez większych przeróbek. Samochody sprowadzane z Anglii należy dostosować do ruchu lewostronnego tylko w zakresie obejmującym: światła zewnętrzne, lusterka wsteczne oraz  prędkościomierz.


Czy nowy przepis okaże się decyzją słuszną? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – inwestycja w auto z Anglii jest bardziej opłacalna niż przed 15 sierpnia.  Właściciel „anglika”  nie musi bowiem dokonywać już kosztownych przeróbek związanych z układem kierowniczym, hamulcowym czy deską rozdzielczą, jeżeli chce poruszać się po polskich drogach.  Nie musi, ale może.

 „Anglik” na polskich tablicach

O co zatem należy zadbać, aby auto z Anglii, z kierownicą po prawej stronie przeszło przegląd techniczny i mogło zostać zarejestrowane w Polsce?  Po pierwsze reflektory przednie – należy je wymienić na takie, jakie stosowane są w samochodach z kierownicą po lewej stronie. Wymiana lamp tylnych związana jest z umieszczeniem światła przeciwmgielnego, którego część „anglików” nie posiada. Po drugie – lusterka wsteczne, zewnętrzne i wewnętrzne. Zakres pola widzenia lusterek powinien być dostoswany do wymagań polskich przepisów (inny kąt nachylenia). Po trzecie – prędkościomierz, który wydaje się być najmniej problematycznym elementem. Prędkościomierz  musi być wyskalowany w kilometrach na godzinę lub posiadać skalę podwójną: w kilometrach na godzinę i w milach na godzinę, co nie jest rzadkością w „anglikach”.  Po spełnieniu tych trzech najważniejszych wymogów „anglik” otrzyma polską tablicę.  Zaświadczenie potwierdzające aktualne badanie techniczne pojazdu wystarczy, by zarejestrować „anglika” w wydziale komunikacji.

O nas

Laweta z Anglii to jedna z niewielu firm transportowych na rynku brytyjskim, która jest w stanie zapewnić tani i jednocześnie bezpieczny przewóz samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz przesyłek międzynarodowych. Specjalizujemy się w transporcie używanych aut z Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej.

Newsletters

Zapisz się do newslwttera powiadomimy Cię o naszych promocjach